INFORMACJA PRASOWA

Goodyear rozpoczyna nowy sezon Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych

Przez najbliższe trzy lata wszyscy uczestnicy wyścigu będą jeździć wyłącznie na specjalnie opracowanych oponach Goodyear Truck Racing

Bruksela, 23 maja 2019 r. – Wraz z rozpoczęciem sezonu 2019 Goodyear potwierdza swoje długoterminowe zaangażowanie w wyścigi ciężarówek. Amerykański koncern rozszerza współpracę z Federation Internationale de l'Automobile (FIA), na mocy której będzie wyłącznym partnerem Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych przez kolejne trzy lata, do 2021 roku.

Początek serii już w najbliższą niedzielę 26 maja we włoskim Misano. Emocji nie zabraknie, bo przeciwko sobie staną 5,5-tonowe ciężarówki o mocy 1500 koni mechanicznych, zdolne rozwijać prędkość do 160 km/h, z podobnym przyspieszeniem jak sportowe samochody o wysokich osiągach.

Wszyscy uczestnicy będą ścigać się wyłącznie na specjalnie opracowanych oponach Goodyear Truck Racing. Rozszerzone partnerstwo z FIA (Federation Internationale de l'Automobile) i Europejskim Stowarzyszeniem Wyścigów Samochodowych (ETRA) daje amerykańskiemu producentowi ogumienia możliwość zademonstrowania wiodącej pozycji technologicznej w dziedzinie opon ciężarowych oraz przetestowania nowych rozwiązań w trudnych i konkurencyjnych warunkach.

„Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dalej kontynuować nasze zaangażowanie w wyścigi ciężarówek, które rozpoczęły się 15 lat temu. Specjalne opony, które produkujemy do tej serii, realizują dwa cele. Po pierwsze, pozwalają ciężarówkom osiągać wysokie prędkości w każdych warunkach, gwarantując emocjonujący wyścig. Po drugie, pokazują jakość naszych opon do samochodów ciężarowych, ponieważ wszystkie opony wyścigowe mają karkasy podobne do tych używanych na co dzień na drogach Europy" – mówi David Anckaert, wiceprezes działu opon użytkowych Goodyear w Europie.

Opony wyścigowe Goodyeara do samochodów ciężarowych

Ogumienie Goodyear Truck Racing produkowane jest w rozmiarze 315/70R22.5 z wykorzystaniem karkasu podobnej konstrukcji co standardowe opony do samochodów ciężarowych. Karkas został zmodyfikowany, a jego nowa specyfikacja przeciwdziała przegrzewaniu i zapewnia zwiększoną sztywność boczną, dzięki czemu opona sprawdza się w najbardziej wymagających warunkach podczas wyścigu.

Goodyear Truck Racing wyróżnia się specjalnie zaprojektowanym bieżnikiem, zapewniającym bardzo dobrą przyczepność zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. W połączeniu z charakterystyczną asymetryczną konstrukcją barku i obwodowymi rowkami, mieszanka bieżnika zapewnia wszechstronne osiągi w spójny sposób dla wszystkich kierowców i na wszystkich torach.

Kolejną cechą ogumienia Goodyear Truck Racing jest identyfikacja radiowa RFID (Radio Frequency Identity), która nadaje każdej oponie niepowtarzalną tożsamość. Pozwala ona FIA monitorować każdą oponę, aby zapewnić przestrzeganie przepisów dotyczących liczby i użytkowania opon wyścigowych przez wszystkie zespoły.

Program startów Mistrzostw Europy FIA 2019 w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych

Runda 1            Misano, Włochy                25 maja - 26 maja
Runda 2            Hungaroring, Węgry          22-23 czerwca
Runda 3            Slovakia Ring, Słowacja        6-7 lipca
Runda 4            Nürburgring, Niemcy          20 - 21 lipca
Runda 5            Most, Republika Czeska    31 sierpnia – 1 września
Runda 6            Zolder, Belgia                    14-15 września
Runda 7            Le Mans, Francja                28-29 września
Runda 8            Jarama, Hiszpania               5-6 października
 
Goodyear

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia około 64 000 osób i wytwarza swoje wyroby w 47 zakładach w 21 krajach na świecie.  Posiada dwa Centra Innowacji w Akron, w stanie Ohio i Colmar-Berg, w Luksemburgu, które dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle. Więcej informacji na temat Goodyear i produktów firmy na www.goodyear.com/corporate. 

Więcej informacji udzielają:

Janusz Krupa
Menadżer Marketingu ds. Opon Użytkowych
Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o.
tel.: (22) 571 58 80
e-mail: [email protected]

Marlena Garucka-Kubajek
Biuro Prasowe Goodyear
Alert Media Communications
tel.: 22 546 11 00, kom. 506 051 987
e-mail: [email protected]