Fecha de publicación: 08-05-2018

III Targi Lotnictwa Lekkiego

13-14 X 2018

Targi wysokich lotów tylko w Targach Kielce
Dwudniowa wystawa lotnictwa lekkiego gościła 2500 zwiedzających

Zaledwie na przestrzeni dwóch lat podwoiła się liczba wystawców branży lotnictwa lekkiego, prezentujących się w Kielcach. Blisko 60 firm, znakomici goście specjalni i wiele merytorycznych wydarzeń – można śmiało powiedzieć, że Targi Lotnictwa Lekkiego 2017, które odbywały się w Targach Kielce od 7 do 8 października zakończyły się sukcesem.

targi lotnictwa lekkiego Zainteresowanie wystawą również wzrosło znacząco – pierwszą edycję odwiedziło 1500 osób, drugą już 2500. W czasie targowych dni zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą firm prezentujących maszyny ultralekkie jak: samoloty - Aeroprakt 22L,Pipistrel Virus SW, CTLS, wiatrakowce – Xenon4, DTA Gyro, Magni Gyro, Cavalon, śmigłowce Argo AK, Yo-Yo i Dynali H3, szybowce – Junior i Puchacz. Historycznym akcentem była Kukułka z lat 70., udostępniona przez Muzeum Lotnictwa w Krakowie.

Oprócz ekspozycji, wystawie lotnictwa lekkiego w Targach Kielce towarzyszyła Konferencja  „Lotnictwo ogólne – infrastruktura, szkolenie, przepisy”, zorganizowana przez Polski Klub Lotniczy. Poruszano między innymi temat szans rozwoju lotnictwa lekkiego w Polsce, w kontekście rosnącej liczby samolotów ultralekkich rejestrowanych z roku na rok.
Strefa Drona

Podczas Targów Lotnictwa Lekkiego prezentowano także drony, które od kilku lat stały się nieodłącznym elementem polskiego nieba.  W Urzędzie Lotnictwa Cywilnego dynamicznie przybywa wydawanych świadectw kwalifikacji na loty bezzałogowymi statkami powietrznymi. W Kielcach między innymi prezentowano specjalny dron AirVain, specjalizujący się w transporcie krwi. Politechniki – świętokrzyska, wrocławska, rzeszowska, warszawska, poznańska oraz Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie zaprezentowały na swych stoiskach innowacyjne projekty dronów, symulatorów. Popularnością cieszył się panel, na temat statków bezzałogowych – podczas prelekcji specjaliści mówili o regulacjach prawnych, nowych technologiach i wykorzystaniu dronów.

Wyjątkowym przeżyciem dla wielu osób zwiedzających targi była możliwość spotkania z dwoma osobowościami lotnictwa lekkiego. Targi odwiedził Yuri Yakovlev, ukraiński konstruktor samolotów ultralekkich, pilot i właściciel firmy Aeroprakt. Jego wykład poświęcony był historii jego firmy, która przeszła drogę od amatorskiego klubu lotniczego do rozpoznawanego na świecie producenta samolotów.

Miłośnicy lotnictwa i szybownictwa mieli okazję poznać osobiście kapitana Jerzego Makulę – 7-krotnego Mistrza Świata w Akrobacjach Szybowcowych, znakomitego pilota Dreamlinera. Opowieści tak doświadczonego asa latania zgromadziły podczas spotkania kilkadziesiąt osób.   

Pasjonaci latania i fotografii mieli szansę podczas targów podziwiać dwie wystawy. Jedna z nich dotyczyła kadrów Romana Peczki, specjalizującego się w fotografii air-to-air, fotografa związanego z Przeglądem Lotniczym. Druga prezentowała prace Sławka hesji Krajniewskiego, utalentowanego artysty fotografa i prawdziwego miłośnika fotografii lotniczej. Podczas TLL rozstrzygnięto również fotograficzno-filmowe konkursy „Łączy nas Lot” i „Odlotowe targi”.  

Zapraszamy na kolejną edycję Targów Lotnictwa Lekkiego 2018.

Fuente: http://www.targikielce.pl  
Ver también:

Asistencia

Si no ha encontrado el flete que buscaba, un camión libre, una empresa de transporte y transitorio adecuados, o los resultados de la búsqueda no son satisfactorios para usted, escríbanos y díganos lo que busca y necesita. Enviaremos su solicitud directamente a las empresas de transporte.
Escríbanos

Empresas asociadas

X

Please be advised that we process personal data and use cookies in the scope described in the Privacy Policy.