Nowe urządzenie do opłat drogowych
...z największym zasięgiem działania w Europie

Od lutego przyszłego roku UTA będzie udostępniać nowe urządzenie działające w systemie EETS, czyli ogólnoeuropejskim systemie poboru opłat drogowych. Dzięki temu, ten jeden z wiodących dostawców usług dla firm transportowych, rozszerzy swoją ofertę interoperacyjnych rozwiązań do opłacania myta.

Naszym celem jest usprawnienie mobilności naszych klientów, tak by zmaksymalizować ich efektywność – wyjaśnia Volker Huber, CEO w UTA. Kluczowym elementem w tym dążeniu są nasze rozwiązania do poboru opłat drogowych. Będziemy więc znacznie rozszerzać naszą ofertę w tym zakresie, aby każdemu klientowi zaoferować optymalne dla niego rozwiązanie. Zaczynając od ogólnoeuropejskiego rozwiązania do uiszczania myta, po wprowadzenie go w 2018 roku na niemieckich drogach krajowych – dodaje.

Nowe, działające w całej Europie rozwiązanie do poboru opłat drogowych, umożliwi firmom stosowanie tylko jednego urządzenia pokładowego w obszarze działania EETS. UTA jako usługodawca przejmie administrowanie, rozliczanie i aktualizację usług. Klienci będą potrzebowali tylko jednej umowy, obowiązującej we wszystkich europejskich systemach opłat drogowych – wyjaśnia Huber. Nowe rozwiązanie EETS początkowo obejmie osiem systemów opłat drogowych w następujących krajach: Austria, Włochy, Belgia (system ViaPass i tunel Liefkenshoek), Hiszpania, Francja, Portugalia oraz Polska (A4).

Dołączenie kolejnych europejskich systemów myta, włącznie z niemieckim, ma nastąpić automatycznie w drugiej połowie 2018r. poprzez zdalną aktualizację urządzeń.

Urządzenie pokładowe EETS w ofercie UTA jest efektem współpracy z firmą Telepass, czołowym europejskim dostawcą elektronicznych systemów poboru opłat drogowych. Rozszerzając zakres naszych usług w obszarze ogólnoeuropejskich opłat drogowych, cieszymy się mogąc współpracować z profesjonalnym partnerem, jakim jest firma Telepass i wspólnie rozwijać ten projekt, gwarantując jednocześnie wysoką jakość usług - podkreśla Huber.

UTA ma już na koncie ponad dziesięć lat doświadczeń w zakresie interoperacyjnych systemów rozliczania myta. Obecnie udostępnia swoim klientom zaawansowane rozwiązania do opłat drogowych w 24 krajach i w 36 różnych systemach. To nowe rozwiązanie EETS jest konsekwentnym rozszerzeniem naszej już istniejącej oferty usług związanych z opłatami drogowymi – podsumowuje Huber.

Karty. Przypomnieć również warto, że posiadacze kart UTA mogą dokonywać bezgotówkowych tankowań na ponad 54 tys. punktów akceptacji różnych dostawców w 40 krajach Europy, a także korzystać z innych usług potrzebnych w trasie, takich jak rozliczenia opłat drogowych, usługi warsztatowe, pomoc drogowa wraz z holowaniem, a także zwrot podatku VAT z zagranicy i części akcyzy od oleju napędowego.

14 grudnia 2017 r.   |  AS

Urządzenie – EETS EBU / Fot. UTA