Finał sezonu: Dunlop powtórzył sukces w Meksyku

Po zaciekłej walce zawodnicy Dunlopa zdobyli pierwsze i drugie miejsceWarszawa, 17 września 2014 r. – Gautier Paulin sięgnął po zwycięstwo w Mistrzostwach Świata FIM w Motocrossie 2014 w Meksyku. Na drugim miejscu uplasował się Max Nagl, co dało Dunlopowi dwa pierwsze miejsca w dwóch kolejnych wyścigach. Obaj zawodnicy mają na koncie po jednym zwycięstwie, dlatego ostatnie okrążenie drugiego biegu było walką o pierwszeństwo na podium.

Max Nagl z ekipy Team HRC zajął najlepszą pozycję startową i – tak jak w Brazylii – zdominował wyścig. Kontynuując jazdę na CRF450RW w podobnym stylu był aż o dwie sekundy szybszy od pozostałych w pierwszym pełnym okrążeniu, co zapewniło mu prowadzenie. Strijbos deptał mu po piętach, lecz Nagl przekroczył linię mety z przewagą 1,2 sekundy. Paulin z Monster Energy Team Kawasaki uplasował się na miejscu czwartym, a jego zespołowy kolega Frossard na siódmym.

Nagl po raz kolejny przejął prowadzenie w drugim wyścigu, ale Paulin wyprzedził go w dziesiątym z osiemnastu okrążeń. Nagl spadł na czwarte miejsce, jednak zaciekle walczył o odzyskanie pozycji niezbędnej do zwycięstwa w klasyfikacji ogólnej. Nie udało mu się to i zremisował na punkty z Paulinem, który wygrał za sprawą przewagi w drugim moto. Frossard ukończył drugi bieg na ósmym miejscu i był również ósmy w klasyfikacji ogólnej, zmagając się z urazem kostki i problemami żołądkowymi.
Wyniki ostatniego wyścigu potwierdzają piątą pozycję Stevena Frossarda w MXGP 2014. Max Nagl wysunął się na szóstą pozycję, Gautier Paulin na ósmą, a Evgeny Bobryshev na 14. Zarówno Nagl, Paulin jak i Bobryshev nie wystartowali w odpowiednio piątej, siódmej i ósmej z siedemnastu rund wskutek kontuzji.

„To było wspaniałe zakończenie sezonu MXGP. Wielka szkoda, że Steven nie czuł się najlepiej, bo też miał szansę na miejsce w pierwszej szóstce, a nawet na podium. Dwóch naszych zawodników walczących o zwycięstwo w ostatnich okrążeniach – to było fantastyczne widowisko. Opony sprawdziły się znakomicie. Zawodnicy lubią ich wszechstronność, która jest istotną zaletą w serii o tak zróżnicowanych torach i szybko zmieniających się warunkach. Teraz przygotowujemy się do serii Motocross of Nations i kolejnych zwycięstw w sezonie 2015” – powiedział Eddy Seel, koordynator udziału Dunlopa w wyścigach motocrossowych.

11. Evgeny Bobryshev, Honda Racing 184

Dunlop jest jednym z wiodących światowych producentów opon klasy high i ultra high performance, z imponującą historią sukcesów i rekordów w sportach motorowych. Dunlop jest partnerem technicznym Suzuki Endurance Race Team, Honda TT Legends, firm Kawasaki i Honda oraz wyłącznym dostawcą opon do wyścigów Moto2 i Moto3.

Bogate doświadczenie Dunlopa w dziedzinie sportów motorowych pozwala na rozwój innowacyjnych technologii wykorzystywanych w produkcji opon do codziennej jazdy.

Na oponach Dunlop jechał zwycięzca pierwszych mistrzostwach motocykli klasy 500cc w 1949 r. Opony Dunlop dominowały w tej serii zmagań w kolejnych dziesięcioleciach. W 1991 r. motocykl wyposażony w ogumienie Dunlop zdobył pierwszy z trzech kolejnych tytułów w wyścigach World Superbikes, a w 2008 r. Marco Simoncelli sięgnął po 200. mistrzostwo dla Dunlopa w klasie 250cc. W tej serii GP Dunlop ma na koncie 17 Mistrzostw Świata. W 2010 r. Dunlop został wyłącznym dostawcą opon dla Moto2 oraz Moto3.

Zespoły i zawodnicy Dunlopa dominują w wyścigach endurance – od 2002 r. zdobyli dziewięć z jedenastu Mistrzostw Świata w tej kategorii. Dunlop zdobywał tytuły we wszystkich ważniejszych wyścigach – od Mistrzostw Świata GP, poprzez wyścig TT na Wyspie Man, World Superbike, Supersport i World Endurance. Podobne sukcesy odnosi w motocrossie i innych mistrzostwach off-road.

Najnowsze opony drogowe Dunlopa są montowane jako standardowe wyposażenie na motocyklach wiodących producentów, takich jak Honda, Kawasaki, KTM i Suzuki.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w 52 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 69 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.